Zákaznická linka
800 767 626
pracovní dny: 8:00 - 17:00

Napište nám Nejbližší prodejny
header image

O projektu - 2009

Nadace naše děti

 

2009_1

V roce 2009 jsme patnáctileté výročí naší společnosti na českém trhu oslavili prvním ročníkem akce 5 000 000 Kč pro dětský úsměv. Považovali jsme za naši osobní i firemní povinnost podělit se o náš úspěch se společností, která nám za uplynulých 15 let umožnila růst a prosperovat.
A protože děti jsou pro nás stejně důležité jako pro jejich rodiče, rozhodli jsme se pomoci právě jim.

S Vaší pomocí a s pomocí našich partnerů se nám podařilo vybrat částku 5 610 028 Kč. Finance byly ve spolupráci s Nadačním fondem Kapka Naděje a Nadací Naše dítě použity na podporu následujících projektů:

Nákup robotického systému Biotek na léčbu leukémie

Částka: 2 805 014 Kč

2009_2

Prostřednictvím Nadačního fondu Kapka Naděje putovaly peníze na nákup robota pro monitorování virové infekce na pražskou Kliniku dětské hematologie a onkologie v Motole. BIOTEK je robotický systém, který umí přesně a rychle nahradit práci člověka při přípravě vzorku krevních buněk. Využit bude pro monitorování rozvoje imunitní odpovědi buněk pacientů po transplantaci kmenových buněk krvetvorby proti virům ohrožujícím  život.

„Robotický systém Biotek, významným způsobem urychlí, zefektivní
a zpřesní přípravu biologických vzorků v laboratořích Kliniky dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole. Zlepší se tak účinnost monitorování průběhu léčby dětské leukémie a období po transplantaci kostní dřeně.“

prof. MUDr. Jan Starý, DrSc.
přednosta kliniky

 

Projekty Nadace Naše dítě

Částka: 2 805 014 Kč

Finance pomohly opuštěným dětem, umístěným v Klokáncích Fondu ohrožených dětí. Peníze získalo i Dětské krizové centrum Praha, které pomáhá dětem vyrovnat se s prožitým terorem a nalézt sílu a stabilitu pro další život. Z financí byla také podpořena kampaň Stop násilí na dětech, která zvyšuje informovanost a osvětu na pomoc ohroženým dětem.

„Je to pro nás nesmírná hmotná pomoc, protože státní příspěvek na děti
v Klokánkách pokrývá jen asi dvě třetiny nezbytných nákladů na jejich provoz a je mnohem nižší (v průměru o 40 procent) než vynakládané náklady státu na ústavní výchovu. Přitom na některé Klokánky jsme nedostali žádnou státní dotaci. Zajistit zbývající prostředky ze sbírek
a darů sponzorů je v současné době krize v podstatě nemožné.“

Marie Vodičková
předsedkyně Fondu ohrožených dětí